• +90 (212) 510 11 45 - +90 (542) 209 18 18
  • hakanpanelcit@gmail.com - info@hakanpanelcit.com

Bizden Haberler

Tel Örgü Sistemleri

Haber Tarihi: 08-06-2016

Tel örgü sistemleri bahçelerinizin, evlerinizin, iş yerlerinizin korumalarında, alanınızı belirlemenizde ve güvenliğini sağlama da işinizi kolaylaştırmak için üretilmiş bir maddedir. Ayrıca günümüze kadar şık bir görünüm de kazanmış olan tel ögrü sistemleri hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmaktadır bunun nedenlerinin başında kaliteli malzemeler ile üretiliyor oluşu, ekonomik fiyatları, şık tasarımları ile hayatımızın her köşesinde yer alırlar.

Tel Örgü Modelleri

Tel Örgüler kullanıldıkları yerler bakımından modelleri ile de farklılık göstermektedirler. Mesela şöyle açıklamak gerekirse;

Jiletli tel; Düzlemsel jiletli tel, Helezon jiletli tel ve düz hat jiletli tel olarak üç çeşittir. Jiletli tel genel olarak;  Özel mülklerde, Özel arazilerde, Ceza evlerinin çevresinde, Özel Güvenlik Bölgelerinde, Cilla ve özel Sitelerin çevrelerinde, Ülke sınır bölgelerinde, Petrol Alanlarında ve Askeri bölgelerde tercih edilmektedir.

Dikenli tel; Dikenli teller metrik ve kiloluk olmak üzere ikiye ayrılırlar, Dikenli teller genelde; toplu konutlarda, Spor tesislerinde, otoparklarda, park ve bahçelerde, dağlık alanlarda ve zararlı hayvanların saldırılarından korunmak amacı ile kullanılmaktadırlar.

Tel Örgüler; çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur.Bahçelerde, tarlalarda, Havaalanlarında, Otoyol kenarlarında, Koruma ve sınır belirleme amacı ile ilgili gereken tüm alanlarda, Askeri alanlarda, Organize sanayi Bölgelerinde, Özellikle tehlikeli alanları koruma da kullanılan tel örgü sistemleri özel kafesler ile korunur.

Tel Örgü Sistemlerinin Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kullanılan tel örgü sisteminin uzunluğu,  seçilen yapı malzemesi, rengi ve uygulanacak bölge gibi faktörler tel örgü sisteminin fiyatında değişikliklere sebep olmaktadır. İhtiyaca göre farklılık göstermektedir. Seçilen tel örgü sistemi geniş bir araziye uygulanacaksa uzunluğu fazla olacağından metresi de uzun olmalıdır ayrıca ne amaçla kullanılacağını da yine müşterinin isteğine göre belirleneceğinden, fiyatları alıcı belirleyebilmektedir.