• +90 (212) 510 11 45 - +90 (542) 209 18 18
  • hakanpanelcit@gmail.com - info@hakanpanelcit.com

Bizden Haberler

Tel Çitler ve Çeşitleri

Haber Tarihi: 06-11-2018

Özel alanlarda sınırların belirlenmesi ve güvene alınması konusunda günümüzde birçok farklı yerde tel çit çeşitleri kullanılmaktadır. Örgü tasarımlarına bağlı olarak ve rengine göre değişik ölçülerde tercih edilebilen bu çit modelleri, değişik alanlarda en çok kullanılan örnekler olarak ön plana çıkar. Yapımında kullanılan malzemesi, şekli ve tel örgü kalınlıkları mutlaka TSE garantisine ve standartlarına uygun şekilde üretimden geçmeli, montajı gerçekleştirilmelidir. Tabii amaca bağlı olarak binaların çevrelenmesinde, park alanlarının sınırlarının çizildiği ve girilmesi sakıncalı olan yerlerde yüksek bir güvenlik açısından çok fazla kullanılmaktadır. Ayrıca uzun bir süre kullanılmayan tarla alanlarında, yasak girişin yapılmaması için özel bir tasarımı altında farklı ölçülerine bağlı olarak da değerlendirilmektedir.

 

 Farklı Model Yapılarına Göre Değişik Üretimler Altında Tel Çit Çeşitleri

 

            Günümüzde uygulanacak yere bağlı olarak birçok farklı modelleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde galvaniz kafes teli, Galvaniz dikenli tel ve fens teli gibi seçenekler yer alır. Tabii şehir içi kullanılmak istendiğinde daha şık bir görsel yakalamak adına yaprak çit modelleri en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır. Daha geniş çaptaki alanlar adına ise beton direklerle desteklenmiş olan çitler ön plana çıkıyor. Beton direklerin yanı sıra boru direk tasarımları altında hazırlanmış tel çit modelleri de bulunmaktadır. Burada önemli olan mutlaka kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimi sağlanmış ve titiz bir işçilikle fırınlanmış ürünleri elde etmektir. Aynı zamanda montajının yapılacağı alana bağlı olarak amaca göre seçim yapılmasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede çevredeki bütün farklı tehlikeleri ve hava koşullarına karşı önlem alma şansı elde edilebilir.

 

 Kaliteli Tasarım Altında Hazırlanmış Özel Üretim Tel Çit Modelleri

 

            Profesyonel bir anlayış içerisinde üretimleri gerçekleştirilen tel çitler, bazı kriterlere bağlı olarak seçim yapılmaktadır. Bunlar içerisinde dayanıklılık açısından tel kalınlığı, galvaniz oranı ve elektrostatik toz boya ile fırınlanması yer alır. Özellikle korozyon ve farklı hava koşullarının tellerde değişik zararlar ortaya çıkardığı göz önüne alınırsa, kalite açısından bu kriterlere dikkat edilmesi, uzun yıllar güven içerisinde kullanım imkanı sunar. Çok uygun fiyatlarla arzu edilen bir model seçimi kategori üzerinden yapılabilir ve güven içerisinde hemen sipariş verilebilir.