• +90 (212) 510 11 45 - +90 (542) 209 18 18
  • hakanpanelcit@gmail.com - info@hakanpanelcit.com

Bizden Haberler

Panel Çit

Haber Tarihi: 22-06-2015

Panel Çit Nedir?

 

Kafanızı kaldırın ve etrafınıza bir bakın lüks site çevrelerinden resmi kurumlara, okullardan bahçelere kadar her alanda panel çitleri görmek mümkün. Kimi dekoratif panelleri, kimi klasik panelleri, kimi de yüksek korumalı çitleri tercih etmiÅŸ.Bu kadar ayrı kesimden insanın niçin bir ortak paydada buluÅŸtuÄŸunu merak etmiÅŸsinizdir.Ä°ÅŸte size Panel çitler hakkında bilmek istediÄŸiniz her ÅŸey:

Öncelikli olarak panel çit nedir ona bir bakalım: Panel çitler çapları 4-5 mm kalınlığında olan  tellerin 90 derecelik açılarla birbirine ustaca kaynak yapılmasıyla elde edilen  bloklardır.

Paneller özellikle galvanizden yapılır ki saÄŸlam olabilsin birbirlerine yapışıp baÄŸlanma özellikleri artsın. Bu galvaniz teller teknolojik bazı aÅŸamalardan geçerek fırınlanır. Buradaki amaç panellerin paslanıp çürümesini engellemektir.

Güvenli çevreleme yapabileceÄŸiniz bu ürünler piyasadaki en uygun fiyatlı ürünlerdir. Farklı alternatifler deneyerek güvenlik önlemi almaya kalkışmak çok fazla masraf anlamına gelir.

Ucuz maliyetinin yanında panel çitler oldukça saÄŸlamdır. Kullanıldığı alanlara göre çift telle yapılanlar, vidaları sökülemeyen çeÅŸitleri vardır. Bunlara ek olarak paslanma, çürüme, ezilme, güneÅŸe maruz kalma gibi dertleri olmaz. Firmamız tarafından on yıllarca kullanılma garantisi verebiliriz.

Bu panel çitlerin uygulanamayacağı zemin neredeyse yok gibi. Toprak zeminler, beton zeminler, tuÄŸla üstü, beton üstü uygulamalar yapılabilir. Beton,tuÄŸla gibi zeminlerde yüzey delinerek kuvvetli cıvata ve kelepçe ile baÄŸlanır.Toprak alanlarda hazır beton kalıpları açılan çukurlara yerleÅŸtirilerek hazır beton kalıpları üstünden montaj  iÅŸlemi yapılır.

Kullanım alanınıza göre farklı tip panel çitleri tercih edebilirsiniz. Estetik açıdan hepsi de göz dolduruyor olsa da dekoratif panelleri görselliÄŸe biraz daha fazla önem verenler tercih edebilir. Çok fazla sokak hayvanı ve yabancı cisimlere maruz kalıyorsanız gözleri daha sık olan çitleri seçebilirsiniz.

Genel olarak panel çitlerimizin göz aralıkları 150x50 mm’dir.

Telin çapı 4-5 mm’dir.

Profiller 50x50 mm olarak kabul ediliyor. Sizin istediÄŸiniz çap, aralık ve kalınlıklarda paneller yapmak mümkündür.

Panel çit sistemleri yapan firma olarak hem evinizin, iÅŸyerinizin estetiÄŸini bozmamak hem de sorunlarınıza farklı ve akılcı çözümler üretmek için aynı ürünleri kullanarak ferforje kapılar, kanatlı kapı,yana sürgülü kapı gibi dış mekanda bütünlüÄŸü saÄŸlayacak alternatifler sunuyoruz.