• +90 (212) 510 11 45 - +90 (542) 209 18 18
  • hakanpanelcit@gmail.com - info@hakanpanelcit.com

Bizden Haberler

Panel Çit

Haber Tarihi: 22-06-2015

Panel Çit Nedir?

 

Kafanızı kaldırın ve etrafınıza bir bakın lüks site çevrelerinden resmi kurumlara, okullardan bahçelere kadar her alanda panel çitleri görmek mümkün. Kimi dekoratif panelleri, kimi klasik panelleri, kimi de yüksek korumalı çitleri tercih etmiş.Bu kadar ayrı kesimden insanın niçin bir ortak paydada buluştuğunu merak etmişsinizdir.İşte size Panel çitler hakkında bilmek istediğiniz her şey:

Öncelikli olarak panel çit nedir ona bir bakalım: Panel çitler çapları 4-5 mm kalınlığında olan  tellerin 90 derecelik açılarla birbirine ustaca kaynak yapılmasıyla elde edilen  bloklardır.

Paneller özellikle galvanizden yapılır ki sağlam olabilsin birbirlerine yapışıp bağlanma özellikleri artsın. Bu galvaniz teller teknolojik bazı aşamalardan geçerek fırınlanır. Buradaki amaç panellerin paslanıp çürümesini engellemektir.

Güvenli çevreleme yapabileceğiniz bu ürünler piyasadaki en uygun fiyatlı ürünlerdir. Farklı alternatifler deneyerek güvenlik önlemi almaya kalkışmak çok fazla masraf anlamına gelir.

Ucuz maliyetinin yanında panel çitler oldukça sağlamdır. Kullanıldığı alanlara göre çift telle yapılanlar, vidaları sökülemeyen çeşitleri vardır. Bunlara ek olarak paslanma, çürüme, ezilme, güneşe maruz kalma gibi dertleri olmaz. Firmamız tarafından on yıllarca kullanılma garantisi verebiliriz.

Bu panel çitlerin uygulanamayacağı zemin neredeyse yok gibi. Toprak zeminler, beton zeminler, tuğla üstü, beton üstü uygulamalar yapılabilir. Beton,tuğla gibi zeminlerde yüzey delinerek kuvvetli cıvata ve kelepçe ile bağlanır.Toprak alanlarda hazır beton kalıpları açılan çukurlara yerleştirilerek hazır beton kalıpları üstünden montaj  işlemi yapılır.

Kullanım alanınıza göre farklı tip panel çitleri tercih edebilirsiniz. Estetik açıdan hepsi de göz dolduruyor olsa da dekoratif panelleri görselliğe biraz daha fazla önem verenler tercih edebilir. Çok fazla sokak hayvanı ve yabancı cisimlere maruz kalıyorsanız gözleri daha sık olan çitleri seçebilirsiniz.

Genel olarak panel çitlerimizin göz aralıkları 150x50 mm’dir.

Telin çapı 4-5 mm’dir.

Profiller 50x50 mm olarak kabul ediliyor. Sizin istediğiniz çap, aralık ve kalınlıklarda paneller yapmak mümkündür.

Panel çit sistemleri yapan firma olarak hem evinizin, işyerinizin estetiğini bozmamak hem de sorunlarınıza farklı ve akılcı çözümler üretmek için aynı ürünleri kullanarak ferforje kapılar, kanatlı kapı,yana sürgülü kapı gibi dış mekanda bütünlüğü sağlayacak alternatifler sunuyoruz.